Достапни линкови

Далај Лама полни 75 години


Тибетанскиот духовен водач Далај Лама денеска го прославува 75 роденден. Се очекува, тој да им се обрати на околу пет илјади негови подржувачи собрани околу неговиот храм Меклод Гањ на Индиските Хималаи, каде што живее откако ја напушти Кина во 1959 година.
XS
SM
MD
LG