Достапни линкови

Десет загинати во авионска несреќа во Романија


Десет луѓе загинале во Романија откако се урнал воениот авион во кој се превезувале веднаш по полетувањето, соопштува службата за итни случаи. Тие велат дека во авионот имало уште тројца луѓе кои со сериозни повреди биле однесени во болница. Несреќата се случила во градот Тузла во југоисточна Романија
XS
SM
MD
LG