Достапни линкови

Белорусија влегува во царинската унија со Русија и Казахстан


Рускиот претседател Дмитриј Медведев изјавил дека ќе стапи на сила царинската унија помеѓу Русија, Казахстан и Белорусија, откако денеска претседателите на трите земји потпишаа документи за соработка. Потпишувањето на договорот доаѓа по неодаменшните расправии на Русија и Белорусија за гасот. Царинската унија помеѓу Русија и Казахстан е на сила од 1 јули, а она меѓу Русија и Белорусија ќе стапи на сила утре.


XS
SM
MD
LG