Достапни линкови

Убиен командант на Талибанците во Пакистан


Еден командант на Талибанците бил убиен денска во престрелка со пакистанки војници во регионот Северен Вазиристан, сопштуваат пакистанските официјални лица. Тие во писмено соопштение наведуваат дека бил убиен Амерулах Мехсуд кој е еден од главните команданти на пакистанските Талибанци.
XS
SM
MD
LG