Достапни линкови

САД останува подржувач на територијалниот интегритет на Грузија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави денеска дека Вашингтон останува на својот став за територијален интегритет на Грузија . Клинтото денескаа ја посети Грузија и имаше средба со претседателот Мишаил Саакашвили. Грузија е последната земај која Клинтон ја посети во рамки на нејзината петденвн атурнеја низ Централан Европа и Кавказот. Таа претшодно ги посети Украина, Полска, Азербејџан и Ерменија.
XS
SM
MD
LG