Достапни линкови

МВР со пријави, опозицијата со анкетна комисија за инцидентот во Собранието


Министерството за внатрешни работи зaпочна со документирање на пријава против пратениците кои го попречиле полицискиот службеник да си ја врши својата работа пред Собранието, а потоа вербално го нападнале и туркале. Од МВР соопштуваат дека доклку не се санкционират поедниците кои го сториле вандализмот, ќе се загрози угледот на законодавниот дом. Од Министерството велат дека на насилството во Собранието мора да му се застане на пат еднаш за секогаш. Пратениците пак од опозицијата побараа да се формира анкетна комисија за да се расчисти инцидентот.
XS
SM
MD
LG