Достапни линкови

Утре средба Јосиповиќ-Тирк


Претседателите на Хрватска и на Словенија, Иво Јосиповиќ и Данило Тирк утре ќе имаат средба, најавиле од кабинетот на претседатлот на Хрватска. Ова е прва средба на двајцата претседателите, откако граѓаните на Словенија на референдум се изјаснија за прифаќање на арбитражата за решавање на граничниот спор меѓу Словенија и Хрватска. Претседателит енајвиле дек асостанокот е можност за повторно затоплување на односите меѓу двете земји.

XS
SM
MD
LG