Достапни линкови

Царинска унија меѓу Русија, Белорусија и Казахстан


Рускиот претседател Дмитриј Медведев соопшти дека стапува во сила царинската унија меѓу Русија, Белорусија и Казахстан, откако денеска тројцата претседатели го потпишаа договорот. Медведев ова го соопшти во главниот град на Казахстан, Астана, каде што се одржува самит на Евро-азијската Економска Заедница.
XS
SM
MD
LG