Достапни линкови

Бајден ја завршува посетата на Ирак


Американскиот потпретседател Џо Бајден ги повика ирачките лидери да ги остават настрана меѓусебните разлики и да формираат влада. 4 месеци по парламентарните избори во Ирак, политичките партии сеуште не можат да се договорат околу составот на владата. Бајден, денеска, на последниот трет ден од постата на Багдад, ќе разговара со претседателот Џалал Талабани.
XS
SM
MD
LG