Достапни линкови

Хилари Клинтон денеска во Грузија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон со денешната посета на Грузија ја завршува 5-дневната турнеја низ земјите на источна Европа и Кавказот. Предвидено е Клинтон да разговара со грузискиот претседател Михел Саакашвили при што ќе му ја искаже американската подршка за територијалниот интегритет на Грузија. Вчера Клинтон ги посети Азербејџан и Ерменија, при што ги повика на надминување на долгогодишниот спор околу Нагорно Карабах.

XS
SM
MD
LG