Достапни линкови

Адмирал Ставридис во посета на Косово


Врховниот командант на Сојузната команда за операциите на НАТО адмирал Џејмс Ставридис денеска ќе престојува во посета на Косово. Тој ќе ги посети силите на КФОР, ќе има средба со претседателот на Косово Фатмир Сејдиу и во воениот дел на аеродромот во Приштина ќе одржи прес конференција. Во текот на денов командантот на КФОР, генерал потполковник Маркус Бентлер ќе го информира адмирал Ставридис за сосотојбата на Косово.
XS
SM
MD
LG