Достапни линкови

Директни преговори на Израел со Палестинците?


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека главната цел на неговата посета на Вашингтон оваа недела ќе биде да се договри со САД за директни преговори со Палестинците . Тој изјавил дека нема друга алтернатива освен директни преговори. Американските официјални лица се ставени меѓу Израелците и Палестинците ј, со надеж дека ќе ги натераат на повторни директни прегови. Палестинците до сега одбиваат директни прегови со Израел
XS
SM
MD
LG