Достапни линкови

Отунбаева се сретна со лидерот на Казахстан


Новата претседателка на Киргистан Рoза Отунбаева веднаш започнa со работа. На само ден од инагурацијата таа се сретна со претседателoт на Казахстан Нурсулан Назарбаев. Двајцата државници дискутирале за проблемите во билатералните односи, соопштува портпаролот на киргистанската претседателка. Тој најавил дека Отунбаева утре ќе се сретне и со рускиот претседател Дмитриј Медведев
XS
SM
MD
LG