Достапни линкови

Клинтон пристигна во Ерменија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон пристигна во ерменскиот главен град Ереван, во рамките на својата турнеја на Кавказот и Источна Европа. Предвидено е Клинтон да се сретне со претседателот на Ерменија, Серж Саркисиан
Претходно денеска Клинтон престојување во Азербејџан и изјави дека Вашингтон е подготвен да им помогне на Азербејџан и Ерменија да се постигне мировен договор на отцепениот регион Нагорно Карабах. Утре Клинтон ќе замине за Грузија
XS
SM
MD
LG