Достапни линкови

Трише отфрла можност за нова рецесија


Претседателот на Европската централна банка Жан-Клод Трише ја отфрли опасноста од нова рецесија по неделата на слаби економски показатели, што ги засили стравувањата од нов економски пад. Тој изјавил дека воопшто не мисли дека ќе има повторна рецесија, јавува Франс прес.
XS
SM
MD
LG