Достапни линкови

И Бугарија дел од американскиот антиракетен штит


Бугарскиот министер за одбрана Ању Ангелов изјави дека Бугарија е подготвена да учествува во американскиот противракетен штит, кој ќе биде поставен во неколку европски земји и на Медитеранот. По враќањето од посетата на САД, Ангелов изјавил дека Бугарија ќе стане дел од антиракетниот штит по 2015-та. Тој изјавил дека американскиот проект ќе биде комплетиран во следните десет години.
XS
SM
MD
LG