Достапни линкови

Ослободени морнари заробени од пиратите


Двајцата руски морнари кои беа земени као заложници од пиратите во мај, денеска се ослободени во Нигерија. Тие беа дел од екипажот на грчкиот брод . Морнарите биле однесени на медицински прегледи веднаш по ослободувањето, по што ќе си одат дома.

XS
SM
MD
LG