Достапни линкови

Бомбашки напад во Ирак, 10 загинати


Најмалку десет луѓе се повредени во самоубиствениот бомбашки напад кој се случил утринава во градот Рамади, провинција Анбар, на 100 километри западно од Багдад. Меѓу жртвите има жени и деца, јавува Агенцијата Франс прес. Големата провинција Анбар во западниот дел на Ирак се смета за упориште на Ал Каеда.

XS
SM
MD
LG