Достапни линкови

Кипар не е виновен за исчезнување на рускиот шпион


Кипарскиот претседател Димитрис Христофиас изјави дека не треба да се обвинува Владата на Кипар поради исчезнувањето на обвинетиот руски шпион Кристофер Мецос. Кипарскиот претседател ги отфрли критиките на американското Министерство за правда, дека Кипар придонел за ослободувањето на Мецос,.Американските власти го бараат Мецос поради обвинението за снабдување со пари на тимот руски шпиони, кои неодамна беа уапсени

XS
SM
MD
LG