Достапни линкови

Несреќа во Филипини, 15 загинати


Во сообраќајна несреќа во централниот дел на Филипини, загинале15 луѓе, а 50 се повредени. Според полицијата , откажале сопирачките на автобусот со кој се превезувале луѓето. Возачот за да не ги удри минувачите , бил принуден да удри во ограда. Минатиот месец во слична ваква несреќа загина 21 човек, од кој повеќето ирански студенти.
XS
SM
MD
LG