Достапни линкови

Милошоски се сретна со Саакашвили


Советот на Европа е чувар на принципите на демократијата, владеењето на правото и почитувањето на територијалниот интегритет на земјите-членки, така што сите идни проекти што Советот би ги презел во Грузија, би биле во насока на остварување на тие цели, изјавил македонскиот министер Антонио Милошски, кој во својство на претседавач со Комитетот на министри, вчера во Тбилиси имаше средба со претседателот на Грузија, Михаел Саакашвили. Милошоски изјавил и дека Саакашвили изразил решителност да се подобри состојбата во земјата, по воениот конфликт од 2008-та.
XS
SM
MD
LG