Достапни линкови

Германија со убедлива победа над Аргентина


Германија се пласираше во полуфиналето, откако во четвртфиналниот натпревар попладнево ја декласираше репрезентацијата на Аргентина со 4:0. Противник на Панцирите во полуфиналето ќе биде победникот на вечерашниот дуел меѓу Шпанија и Парагвај.

XS
SM
MD
LG