Достапни линкови

Серена Вилијамс ја одбрани титулата на Вимблдон


Американската тенисерка Серена Вилијамс ја одбрани титулата на Вимблдон совладувајќи ја денеска во финалето без поголеми проблеми Русинката Вера Звонарева. Мечот, кој траеше само 67 минути, заврши со резултат од 6:3, 6:2 за Вилијамс, која прв пат победи во финалето на Вимблдон, а за противник да не е нејзината постара сестра Венус Вилијамс.Ова е четврта титула на Серена Вилијамс на Вимблдон.
XS
SM
MD
LG