Достапни линкови

Романскиот премиер гаѓан со јајца и домати


Неколку луѓе денеска со јајца и домати го гаѓале романскиот премиер Емил Бок откако тој излегол од зградата на обласната управа во градот Галац, каде присуствувал на седницата на комисијата за итни ситуации, пренесоа романските агенции. Двајца мажи и едно девојче, се приведени заради инцидентот. Додека Бок излегувал од зградата луѓето викале „Не сакаме пари, не сакаме девизи, сакаме Бок да не слушне“

XS
SM
MD
LG