Достапни линкови

ОИК:Напаѓачите во Лахоре се „непријатели на исламот“


Организацијата на исламската конференција ги оцени како "непријатели на исламот," напаѓачите кои во четвртокто нападнаа светилиште во Лахоре, при што убија најмалку 42 луѓе. Генералниот секретар на Органицазијата преку соопштение го осуди ужасниот инцидент . Досега никој не презеде одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG