Достапни линкови

Јужна Африка го повлече обвинението против Париз Хилтон


Властите во Јужна Африка го повлекоа обвинението против Париз Хилтон, откако таа беше уапсена за поседување марихуана. Хилтон беше уапсена во Порт Елизабет , каде престојуваше на Светското првенство во фудбал. Властите решиле да го повлечат обвинението откако другата обвинета Џенифер Реверо се изјаснила за виновна.
XS
SM
MD
LG