Достапни линкови

Владата на Пакистан да се справи со тероризамот


Освен во Лахоре, протести против тероризамот има и во Карачи и во други пакистанки градови, јавуват светските медиуми. Протестите доаѓаат по бомбашкиот напад во четвртоткот при што загинаа 42 луѓе. Демонстрантите ја повикуваат владата да застане на патот на терористичките акции. Во знак на подршка на демонстрантите, денеска не работат продавниците и канцелариите.
XS
SM
MD
LG