Достапни линкови

Петреус имаше обраќање во Авганистан


Новиот камандант на американските и на НАТО силите во Авганистан, Дејвид Петреус денеска повика на единство во напорите на цивилните и воените преставници за да се стави крај на војната. Тој денеска имаше јавно обраќање пред Авганистанците и пред преставници на меѓународната заедница кои беа гости во амбасадата во Кабул. Ова е негово прво обраќање откако е на функцијата. Тој во Авганистан доаѓа не местото на генерал Стенли Мекристал.
XS
SM
MD
LG