Достапни линкови

Експлозија на камион во Конго, 190 мртви


Најмалку 190 луѓе загинале а десетици се повредени во експлозија на камион кој превезувал нафта во Конго,јавуваат светските агенции. Се претпоставува дека некој подметна пожар , при што камионот се запалил а потоа и околните колиби направени од слама и земја. Официјалните лица велат дека многу од жртвите биле деца.
XS
SM
MD
LG