Достапни линкови

Холандија го порази Бразил и е прв полуфиналист


Во четврт финалето на Светскиот куп во Фудбал во Јужна Африка денеска во Порт Елизабет Холандија го порази Бразил со 2 спрема 1. Вечерва во следниот четврт финален натпревар играат Гана и Уругвај.
XS
SM
MD
LG