Достапни линкови

Протоѓер и Петров разговарале за инцидентот во Собранието.


Генералните секретари на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ Мартин Протоѓер и Андреј Петров попладнево оствариле телефонски разговор во врска со синоќешниот инцидент во Собранието на Република Македонија. Во разговорот било констатирано дека треба да се вложи напор за решавање на настаната ситуација во Парламентот.
XS
SM
MD
LG