Достапни линкови

Питреус пристигна во Авганистан


Американскиот генерал Дејвид Питреус денеска пристигна во Авганистан каде што ќе биде на чело на меѓународните сили во таа земја. Неделава во Сенатот беше одобрен изборот на Питреус за командант на американските и на НАТО силите во Авганистан. Питреус оцени дека ово лето ќе има жестоки битки со талибанците во Авганистан.
XS
SM
MD
LG