Достапни линкови

Засилена безбедност во Лахоре по вчерашните напади


Полицијата и другите безбедносни структири се на висока готовност во пакистанскиот град Лахоре каде што вчера двајца бомбаши самоубијци нападнаа Суфи Џамија. Во овој верски напад загинаа над 40 и беа повредени најмалку 120 лица. Безбедноста денеска е особено висока околу верските објекти поради петочната молитва.
XS
SM
MD
LG