Достапни линкови

Турски авиони нападнаа курдски бази во северен Ирак


Турски авиони бомбардирале курдски бази во северен Ирак по серијата напади во внатрешноста на Турција, соопшти турската армија. Засега нема подетални информации. Курдската работничка партија која со децении се бори за автномија на доминантно курдскиот регион во југо-источна Турција користи бази во исто така претежно курдскиот регион во северен Ирак.
XS
SM
MD
LG