Достапни линкови

Тојота повлекува уште 270 илјади автомобили


Тојота денеска соопшти дека ќе повлече 270 илјади автомобили за да ја поправи грешката на моторот. Меѓу возилата на кои е најдена грешка се и 7 модели на луксузниот Лексус и популарниот Краун. Тојота се обидува да го поправи имиџот по грешките поради кои од пазарот беа повлечени над 8,5 милиони автомобили.
XS
SM
MD
LG