Достапни линкови

21 загинат во мафијашки борби во Мексико


Во борби меѓу ривалски банди, кои се занимаваат со дрога и илегална емиграција во Мексико во близина на границата со САД, загинале 21 лице. Полицијата во Сонора соопшти дека по пресртрелките биле уапсени 9 лица, од кои 6 биле ранети.
XS
SM
MD
LG