Достапни линкови

Нападнат камп за помош во северен Авганистан


Во напад на талибански милитанти врз камп на американска група за помош во северен Авганистан загинаа три лица од обезбедувањето. Едниот е полицаец, другиот авганистанец и за третиот се верува дека е германец. Според локалните власти во Кундуз, најмалку двајца бомбаши самоубијци се резнесле себеси на влезот при што и околу 20 луѓе беа ранети.
XS
SM
MD
LG