Достапни линкови

Албанската полиција спречила дрога да влезе во Македонија и Косово


Албанската полиција во Тирана запленила 5,3 килограми хероин и уапсила петмина жители на главниот град на Албанија, пренесува новинската агенција МИА. Уапсените признале дека дрогата била прошверцувана во Албанија од Италија и оти била наменета за нарко пазарите во Македонија и Косово. Полицијата соопштила дека трага по уште едно лице за кое смета дека е главниот организатор на шверцот.
XS
SM
MD
LG