Достапни линкови

Клинтон на петдневна турнеја во Источна Европа и Кавказ


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон во Киев ја започна својата турнеа на Источна Европа и Кавказ. Планирано е Клинтон да се сретне со украинскиот претседател Виктор Јанукович, министерот за надворешни работи Константин Хрушченко и поранешната премиерка Јулија Тимошенко.Во својата петдневна турнеја се очекува Клинтон да ги посети и Полска, Азербејџан, Ерменија и Грузија.
XS
SM
MD
LG