Достапни линкови

Обама потпиша легислатива за санкции против Иран


Американскиот претседател Барак Обама потпиша легислатива со која се наметнуваат нови санкции против Иран поради нуклеарната програма.На церемонијата за потпишување на легислативата во Белата Куќа, Обама изјави дека новите санкции имаат за цел да ја поткопаат способноста на Техеран да ја финанасира нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG