Достапни линкови

Јанукович на владин состанок донесе дрога


Украинскиот претседател Виктор Јанукович на владин состнок донесе кокаин, марихуана и неколку незаконски лекови, за да покаже колку лесно може во Украина да се набави дрога. На средбата тој изјавил дека неговиот персонал дрогата ја набавил на интернет и ги критикувал надлежните органи за неуспехот во борбата со наркотрговијата. Дрогата по состанокот била уништена, јавуваат новинските агенции.
XS
SM
MD
LG