Достапни линкови

Бомбашки напади во Пакистан , 40 мртви


Пакистанските власти соопштија дека најмалку 40 загинале и ранети се на 120 луѓе при три речиси истовремени бомбашки напади во пакистанскиот град Лахор.Многу од повредените се во критична состојба. Се уште никој не преземал одговорност за нападите.
XS
SM
MD
LG