Достапни линкови

Заврши паузата на светското фудбалско првенство


Со двата четвртфинални натпревара денеска продолжува светското фудбалско првенство во Јужна Африка. Првиот меч ќе го играат Холандија и Бразил, а вториот е меѓу Уругвај и Гана, единствениот африкански тим што остана на турнирот.
XS
SM
MD
LG