Достапни линкови

Франција:Иран оди во погрешна насока


Иран не се движи во правилна насока. Тоа го покажува со тоа што иранската влада вели дека новите санкции на ОН нема да влијаат на нејзината нуклеарна програма, заклучува француското министерство за надворешни работи. Забелешката на министерството доаѓа по изјавите на иранскиот министер за надворешни работи Манучер Мотаки дека новите санкции нема да влијаат на нуклеарната програма. Минатиот месец, Советот за безбедност воведе четврта рунда санкции против Техеран поради нејзините нуклеарни активности
XS
SM
MD
LG