Достапни линкови

Делегација на Советот на Европа во посета на Грузија


Министерот за надворешни работи Aнтонио Милошоски, во својство на претседавач со Комитетот на министри на Советот на Европа, заедно со генералниот секретар на Торборн Јагланд, утре и задутре ќе престојува во официјална посета на Грузија. Тие таму треба да ги согледаат состојбите во земјата, активностите за санирање на последиците од воениот конфликт во 2008 година, особено од аспект на заштитата на човековите права во земјата. За време на посетата предвидени се средби со високи официјални претставници на државата, меѓу кои и претседателот Михаил Саакашвили.
XS
SM
MD
LG