Достапни линкови

Во Киргистан сторени злосторства против човештвото


Во меѓуетничките насилства на југот на Киргистан се сторени злосторстава против човештвото, оценил денеска францускиот амбасадор за човекови права Франса Зимере. Тој изјавил дека тоа што се случуваше изминатиот месец во Киргистан , меѓународната зедница мора повторно да го разгледа. Тој исто така изјавил дека не е сигурен дека на светот му е јасно што се случуваше таму и во колкави размери.
XS
SM
MD
LG