Достапни линкови

Кауција за руските шпиони?


Судот во Соединетите држави денеска ќе одлучува за одредување на кауција за деветмина осомничени дека се руски шпиони, соопштиле од обвинителството на САД. Судски парници ќе има во федералните судови во Њујорк, Бостон и Александрија. Уапсени се 10 луѓе кое
се обвинети дека шпионирале за Русија, но на еден веќе му беше ускратена молбата за пуштање на слобода . А единаесетиот осомничен уапсен на Кипар, откако платил кауција од 32.500 долари исчезнал.
XS
SM
MD
LG