Достапни линкови

Србија нема да го признае Косово, независно од одлуката на Судот


Србија нема да ја признае независност на Косово, независно од тоа какво ќе биде мислењето на Меѓународниот суд во Хаг, изјавил српскиот министер за надворешни работи Вук Јеремиќ, во разговор со група новинари во Вашингтон, објави „Вашингтон тајмс“.Тој изјавил дека позицијата на Србија по тоа прашање не е променета.
XS
SM
MD
LG