Достапни линкови

Од Кипар избегал осомничениот руски шпион


Полицијата на Кипар трага по осомничениот руски шпион Кристофер Метсос, кој бил пуштен од затвор со кауција и потоа изчезнал. Полицијата не знае дали Метсос, кој беше уапсен во понеделникот и тврдел дека е канаѓанец, заминал за од островот или преминал во турскиот дел на Кипар. Метсос е баран од Соединетите Држави поради сомневање дека го финансирал шпионскиот синџир кој оперирал во Америка.
XS
SM
MD
LG