Достапни линкови

Масовна акција на НАТО силите во Хелманд


НАТО силите во Авганистан соопштија дека убиле голем број талибански борци и го уапсиле нивниот локален лидер во акцијата во провинцијата Хелманд. Во престрелката со талбанците биле употребени и ракети. Во северен Авганистан, 4 проектилибиле истрелани врз базата каде што биле сместени градежни работници од Јужна Кореја, но никој не бил повреден.
XS
SM
MD
LG